Odwierty pod pompy ciepła Katowice, Śląskie

Dobrze wykorzystana technologia pozwala na dostarczanie do domu ekologicznego ciepła przez wiele lat. Gwarancja producenta wymienników wynosi 50 lat. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem gwarantujemy, że odwierty pod pompy ciepła oraz ich zabudowa będą efektywnie spełniać swoją funkcję nawet pół wieku. Staje się to możliwe dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, wykwalifikowanej kadrze specjalistów oraz wykorzystaniu skandynawskich rozwiązań w tej dziedzinie.

Na czym polegają odwierty pod pompy ciepła Katowice?

Decyzję o inwestycji w pompy polecamy podjąć jeszcze przed postawieniem fundamentów. Zwłaszcza, jeśli mają to być odwierty dolne źródło. Śląskie województwo charakteryzuje się dużą liczbą nowych inwestycji, dlatego nie powinno być z tym problemu. Wykonanie odwiertów na działkach z powstałą już nieruchomością jest jednak możliwe – i chętnie podejmiemy się takiego wyzwania.

Głębokość odwiertu pod pompę ciepła zależy całkowicie od zapotrzebowania energetycznego budynku oraz uwarunkowań geologicznych. Zazwyczaj jest to od 100 do 200 m. Nasi inżynierowie zawsze proponują wiercenia geotermalne na takim poziomie, aby zapewnić inwestycji jak najwięcej energii cieplnej w zamian za energię elektryczną (konieczną do prawidłowej pracy pomp). W przypadku dolnego źródła może to być nawet 1 kW elektryczności zamieniany na 5 kW ciepła! Tak więc, jeśli chodzi o odwierty geotermalne na Śląsku, można wiele zyskać na tej technologii.

Jak działają odwierty do pomp ciepła Śląskie?

Odwierty dolne źródło to początek instalacji gruntowych pomp ciepła. Potrzebna jest jeszcze do tego odpowiednia zabudowa. Dopiero po jej powstaniu pompy ciepła mogą zacząć swoją pracę. Odwierty do pomp ciepła zawsze są głębsze niż 17 m, ponieważ poniżej tej granicy temperatura gruntu jest niezmienna. Przy głębokich odwiertach jakie wykonujemy zawsze ma się pewność, że pompa ciepła będzie funkcjonować w sposób prawidłowy. Wiercenia geotermalne w Katowicach i okolicach zabezpieczają w 100% potrzebną energię na potrzeby ogrzewania budynków przez cały rok.

Dla kogo wiercenia geotermalne Śląsk?

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do prywatnych inwestorów. W kwestii takiej jak odwierty do pomp ciepła na Śląsku, można bez przeszkód skorzystać z naszych usług. Instalacja sprawdzi się zwłaszcza przy takich inwestycjach jak dom jednorodzinny czy współczesny obiekt wielorodzinny. To dobry pomysł zwłaszcza wtedy, gdy chce się postawić budynek energooszczędny. Odwierty do pompy ciepła potrafią zaopatrzyć cały dom w potrzebną tanią i ekologiczną energię.

Odwierty pod pompy ciepła cena – Śląsk i Katowice

Eksploatacja systemów grzewczych w domu może pochłonąć majątek. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wiercenie pod pompy ciepła, które jest w stanie znacząco obniżyć rachunki za energię. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują oszczędności, a zarazem dbają o środowisko naturalne. Sam koszt odwiertu do pompy ciepła nie należy do najwyższych, choć trzeba przygotować się na pewien wydatek. Z naszej strony oferujemy indywidualną wycenę usługi. Na koszt odwiertu pompy ciepła składają się takie czynniki jak: głębokość wiercenia, geologia terenu oraz inne indywidualne czynniki które należy wziąć pod uwagę. Zapewniamy przy tym, że wszystkie czynności związane z wierceniem dobieramy w taki sposób, aby ukończyć je jak najszybciej i nie obciążyć kieszeni naszych klientów. A więc ile kosztuje odwiert pod pompę ciepła na Śląsku? Z przyjemnością podzielimy się cennikiem podczas kontaktu! W trakcie rozmowy wyliczymy też, jak wiele można oszczędzić podczas eksploatacji systemu. Odwierty do pomp ciepła to bardzo pewna inwestycja – pieniądze przeznaczone na usługę i zabudowę zwracają się w ciągu niespełna kilku lat.

Jakie zalety niosą ze sobą odwierty dolne źródło Śląskie i Katowice?

Odwierty pod pompy ciepła w naszym wykonaniu to szereg korzyści dla przyszłych użytkowników tego systemu. Warto wspomnieć, że jesteśmy jedną z nielicznych firm w kraju, które oferują odwierty geotermalne do 200 m głębokości. Dzięki temu uzyskuje się większą temperaturę, a co za tym idzie – skuteczniejszą pracę urządzeń. Odwierty pod pompy ciepła w Katowicach i okolicach odbywają się w sposób profesjonalny oraz zgodny z obowiązującymi przepisami dotyczącymi prac geologicznych. Oznacza to, że wszystkie korzyści są potwierdzone przez niezależne ośrodki. Klienci zamawiający odwierty pod pompy ciepła zyskują więc pewność skuteczności instalacji. Dodatkowym zabezpieczeniem jest udzielana gwarancja na szczelność kolektorów – aż 50 lat.

Realizujemy projekty z wykorzystaniem sond pionowych. Odwierty pionowe pod pompy ciepła to aktualnie najbardziej produktywny sposób na pozyskanie energii z gruntu. Typowa sonda wykazuje się wydajnością energetyczną na poziomie 40-50 W/mb odwiertu.

Interesuje Cię odwiert pod pompy ciepła na Śląsku? Potrzebujesz więcej informacji? Chcesz, abyśmy przygotowali wstępną wycenę? W takim razie skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Z przyjemnością udzielimy odpowiedzi na każde Twoje pytanie o odwierty do pomp ciepła.

W województwie Śląskim działamy głównie w Katowicach i okolicach do 120 km. Między innymi:
Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała, Bytom, Ruda Śląska, Tychy.

Zadzwoń teraz +48 601 66 33 99

Dowiedz się więcej na temat pomp ciepła i ekologicznych rozwiązań

Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

Zapraszamy do kontaktu